Články

WP Multisite – stará instalace a subadresář

Při instalaci předvybraná subdoména Potřebujete převést již funující WordPressový web na multisite, přidáte do wp-config.php  define(‚WP_ALLOW_MULTISITE‘, true); ale ouha, vyskočí vám tato hláška? Because your install is not new, the sites in your WordPress network must use sub-domains. The main site in a sub-directory install will need to use a modified permalink structure, potentially breaking existing…

Při instalaci předvybraná subdoména

Potřebujete převést již funující WordPressový web na multisite, přidáte do wp-config.php  define(‚WP_ALLOW_MULTISITE‘, true); ale ouha, vyskočí vám tato hláška?

Because your install is not new, the sites in your WordPress network must use sub-domains. The main site in a sub-directory install will need to use a modified permalink structure, potentially breaking existing links.

Jenže si jste jistí, že nechcete anebo nemůžete naistalovat WP multisite na růz subdoménách a případné problémy s trvalými odkazy vyřešíte pomocí htaccessu a 301 redirect. Jenže, co s tím? WordPressová vestavěná skrytá funkce vás nechce nechat vybrat, jestli chcete mít WP na subdoménách nebo v subadresářích.

Řešení

Řešením je vložit následující kód kamkoliv do functions.php právě používané šablony.


add_filter( 'allow_subdirectory_install',
create_function( '', 'return true;' )
);

A je to. Přejděte znovu do Nástroje > Vytvořit síť webů a volba výběru mezi subdoménou a subadresářem by měla být zpět. Až dokončíte změnu WP a WP multisite, můžete výše uvedený filter zase z functions.php odstranit nebo třeba změnit šablonu.