Ilustrace k článku

WooCommerce: Zobrazit pouze dopravu zdarma

Jak na to, Pluginy, Programování, Snippety, WooCommerce

Pokud využíváte ve WooCommerce dopravu zdarma, tak jste přišli na to, že se zobrazuje mezi všemi ostatními dopravami. Co když chcete zobrazit pouze dopravu zdarma a skrýt přitom ostatní dopravy? Řešení si ukážeme několik, ale pokud byste ji chtěli vidět rovnou jako součást WooCommerce, tak pro něj můžete hlasovat zde.

Při tvorbě tohoto tutoriálu vycházím z oficiální dokumentace WooCommerce.

S použitím pluginu

Pokud potřebujete větší flexibilitu anebo se nechcete zabývat vkládáním kódu, můžete použít následující pluginy:

WC Hide Shipping methods je jednoduchý plugin zdarma, který dělá přesně to, co následující výstřižky kódu: umožní zobrazit pouze dopravu zdarma anebo dopravu zdarma a místní vyzvednutí.

Multiple Packages for WooCommerce je komplikovanější plugin zdarma. Dodá vám maximální flexibilitu v otázce nastavování dopravy pro určitou třídu nebo dokonce produkt.

Bez použití pluginu

Předtím než vložíte některý z následujících snippetů (pro WooCommerce 3.0+), si vyčištěte WooCommerce cache. Přejdětě do Go to WooCommerce > Stav > Nástroje  a v řádku WooCommerce transienty klikněte na tlačítko Vyčistit transienty.

Následující kód vložte do souboru functions.php své odvozené (child) šablony nebo použijte plugin, který vám umožní vkládat výstřižky kódu jako je např. Code snippets. Prosím, nevkládajte vlastní kód přímo do kódu originální šablony - o provedené úpravy vás připraví následující aktualizace šablony.

Skrýt vše kromě dopravy zdarma

Pokud je dostupná doprava zdarma, všechny ostatní dopravy jsou skryté. Plně kompatibilní se Zónami dopravy.

Skrýt vše kromě dopravy zdarma a místního vyzvednutí

Pokud je dostupná doprava zdarma, všechny ostatní dopravy kromě místního vyzvednutí jsou skryté. Plně kompatibilní se Zónami dopravy.

Komentáře (7)

 1. Dobrý den,
  moc děkuji za výše uvedený článek, právě řeším zobrazování pouze dopravy zdarma. Ještě bych se chtěla zeptat, není nějaký plugin na možnost zobrazit jen některé varianty plateb? Při dopravě – osobním převzetí, bych potřebovala, aby v pokladně byla skrytá možnost platby na dobírku a zobrazovala se pouze možnost bankovním převodem a v hotovosti na prodejně. Nevíte, jak toto nastavit? Děkuji.

 2. Dobrý deň, prosím Vás o radu.

  Po pridaní funkcie sa síce skryjú ostatné dopravy, ale zákazník potom nemá na výber, ako mu má byť tovar doručený. Vyplní len svoju adresu a meno, ale nie je tam žiadna možnosť, či to chce poslať poštou, cez zásielkovňu alebo kuriérom.

  Viete prosím poradiť snippet, ktorý ponechá všetky druhy dopravy, ale zmenia sa tam ceny na 0,- v prípade, že bude mať dopravu zadarmo pri dosiahnutí určitej sumy za objednávku?

  Ďakujem

 3. Dobrý den, moc děkuji za tyto vaše rady, ale měla bych teď velkou prosbu, stala se mi nepříjemná věc, měla jsem na svém webu plugin WPify Woo Česko – převážně kvůli Zásilkovně, ale z ničeho nic mi plugin ze stránek zmizel a nabízí se mi znovu k instalaci. Zkusila jsem spustit novou instalaci, ale vyskočí hláška „cílový adresář již existuje“, zkusila jsem vlézt do FTP, tam složka opravdu je – tak jsem ji ručně vymazala. Zkusila plugin nainstalovat a bohužel opět „Cílový adresář neexistuje“, zkusila jsem opakovaně smazat – nahrát, ale bez výsledku. Nemyslím si, že je to chyba pluginu, ale asi mi to něco blokuje, ale já už si nevím rady, co? Nestalo se vám někdy nebo nemáte prosím zkušenosti? Mockrát děkuju za vaši ochotu a čas. B. Jinochová

  1. Dobrý den, smažte složku a nahrejte obsah zip souboru na web přes FTP (tj. vytvoříte složku a do ní soubory), mělo by vám ho jít pak jen zaktivovat mezi pluginy, ale věřím, že je již vyřešeno a jdu s křížkem po funuse.

 4. Zdravím a moc děkuji za snippet.

  Popíšu můj trabl 🙂

  Nastavil jsem dopravu zdarma nad xxxx. To funguje super, při překročení částky se zobrazí doprava zdarma.

  Zároveň mám nastavena tři místa Místní vyzvednutí, u kterých mám nastaveno vyzvednutí zdarma nebo vyzvednutí za 50 Kč.

  Po vložení kódu jsem čekal, že při překročení útraty se zobrazí i ta místa kde mám nastaveno zdarma, ale ta se nezobrazují, pouze první v pořadí z nich.

  Jde to nějak upravit?

  Předem díky moc za radu.

  Zdendos

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *