Ilustrace k článku

WooCommerce: Zobrazit pouze dopravu zdarma

Jak na to, Pluginy, Programování, Snippety, WooCommerce

Pokud využíváte ve WooCommerce dopravu zdarma, tak jste přišli na to, že se zobrazuje mezi všemi ostatními dopravami. Co když chcete zobrazit pouze dopravu zdarma a skrýt přitom ostatní dopravy? Řešení si ukážeme několik, ale pokud byste ji chtěli vidět rovnou jako součást WooCommerce, tak pro něj můžete hlasovat zde.

Při tvorbě tohoto tutoriálu vycházím z oficiální dokumentace WooCommerce.

S použitím pluginu

Pokud potřebujete větší flexibilitu anebo se nechcete zabývat vkládáním kódu, můžete použít následující pluginy:

WC Hide Shipping methods je jednoduchý plugin zdarma, který dělá přesně to, co následující výstřižky kódu: umožní zobrazit pouze dopravu zdarma anebo dopravu zdarma a místní vyzvednutí.

Multiple Packages for WooCommerce je komplikovanější plugin zdarma. Dodá vám maximální flexibilitu v otázce nastavování dopravy pro určitou třídu nebo dokonce produkt.

Bez použití pluginu

Předtím než vložíte některý z následujících snippetů (pro WooCommerce 3.0+), si vyčištěte WooCommerce cache. Přejdětě do Go to WooCommerce > Stav > Nástroje  a v řádku WooCommerce transienty klikněte na tlačítko Vyčistit transienty.

Následující kód vložte do souboru functions.php své odvozené (child) šablony nebo použijte plugin, který vám umožní vkládat výstřižky kódu jako je např. Code snippets. Prosím, nevkládajte vlastní kód přímo do kódu originální šablony - o provedené úpravy vás připraví následující aktualizace šablony.

Skrýt vše kromě dopravy zdarma

Pokud je dostupná doprava zdarma, všechny ostatní dopravy jsou skryté. Plně kompatibilní se Zónami dopravy.

Skrýt vše kromě dopravy zdarma a místního vyzvednutí

Pokud je dostupná doprava zdarma, všechny ostatní dopravy kromě místního vyzvednutí jsou skryté. Plně kompatibilní se Zónami dopravy.

Komentáře (2)

  1. Dobrý den,
    moc děkuji za výše uvedený článek, právě řeším zobrazování pouze dopravy zdarma. Ještě bych se chtěla zeptat, není nějaký plugin na možnost zobrazit jen některé varianty plateb? Při dopravě – osobním převzetí, bych potřebovala, aby v pokladně byla skrytá možnost platby na dobírku a zobrazovala se pouze možnost bankovním převodem a v hotovosti na prodejně. Nevíte, jak toto nastavit? Děkuji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *