Články

Jak přidat fotografii uživatele

WordPress má spoustu užitečných pluginů, kterými zvýšíte interakci mezi autorem a uživateli dané stránky. To, že budete mít dobrou stránku o autorovi nebo „autorské okénko“ pod článkem je jedním ze způsobů, jak to udělat. Téměř nejdůležitější částí takové stránky či okénka je autorovo profilové foto, aby si ho uživatelé lépe zapamatovali. Jak na takovou fotografii?…

WordPress má spoustu užitečných pluginů, kterými zvýšíte interakci mezi autorem a uživateli dané stránky. To, že budete mít dobrou stránku o autorovi nebo „autorské okénko“ pod článkem je jedním ze způsobů, jak to udělat. Téměř nejdůležitější částí takové stránky či okénka je autorovo profilové foto, aby si ho uživatelé lépe zapamatovali.
Jak na takovou fotografii? Přečetli jste si, že WordPress defaultně načítá uživatelskou fotografii z Gravatar účtu podle emailu? Jenže žádný takový účet nemáte, nebo chcete používat jinou fotografii nebo máte více uživatelů, kteří pro vás píší a nechcete je tím obtěžovat? Existuje jednoduché řešení.
Řešení nabízí plugin Easy Author Image, který vám nebo autorům umožní přidat fotografii přímo v profilové stránce (v administraci Uživatelé / Profil). Jeho aktivací vám tam přibude jednoduché tlačítko, kterým vyberete fotografii z médií nebo nahrajete novou.
profile picture
Stisknutím tlačítka aktualizovat se vše uloží a je hotovo.
profile picture uploaded