Články

WordPressová konference WordCamp Praha 2016

Zajímá vás WordPress do hloubky? Navštivte 20. února wordpressovou konferenci WordCamp v Praze. Dvě celodenní přednáškové linie uspokojí každého, developera i uživatele. Cena vstupenky je stanovena na 499Kč, v době předprodeje na 399Kč.

V sobotu 20. února 2016 se uskuteční konference WordCamp Praha 2016, která se bude věnovat redakčnímu systému WordPress z pohledu uživatelů i vývojářů a tématům týkajícím se tvorby a provozu internetových stránek na této celosvětově nejrozšířenější publikační platformě. Ve světě již proběhlocelkem 514 WordCampů, ve 203 městech, 48 zemích a na 6 kontinentech, v České republice se bude konat potřetí. Celá akce bude probíhat v prostoráchVŠE v Praze a nabídne návštěvníkům celkem 16 přednášek.
Na konferenci vystoupí přední čeští přednášející, pro uživatele například Jan Tichý (Medio.cz), Filip Podstavec (GetFound.cz) a Tomáš Ludvík (DobryWeb.cz), pro developery David Biňovec (Automattic, vip.WordPress.com), Borek Bernard (VersionPress.net) a Vladislav Musílek (Musilda.cz).
Konference bude rozdělena do dvou současně běžících sérií přednášek:

  1. První série nazvaná „Uživatelé bude věnována všem bloggerům, redaktorům, správcům či příležitostným uživatelům WordPress webů. Bude se zabývat zabezpečením WordPressu, problematikou koupených šablon, kvalitním obsahem, propagací a analytikou.
  2. Druhá série s názvem Developeři pak půjde více do hloubky WordPressu a bude vhodná pro programátory, či pokročilé uživatele. Tento rok bude hlavním tématem REST-API, definující novou úroveň tvorby dynamických stránek.

Novinkou jsou letos i případové studie, které budou rozebírat příklady z praxe a se kterými vystoupí 3 majitelé či provozovatelé webů nebo aplikacípostavených na WordPressu. Na konferenci bude navazovat afterparty, podporující jeden z hlavních cílů konference – networking. Zde bude možné navázat další kontakty, poznat nové lidi a rozšířit si obzory za hranice běžné konference.
Cena vstupenky je stanovena na 499Kč, v době předprodeje na 399Kč. V prodeji bude 400 lístků, které se začnou prodávat 18. ledna 2016 na oficiálních stránkách (předprodej potrvá do 25. ledna 2016).

Tisková zpráva a další informace pro média jsou převzaty z oficiálních webových stránkách konference https://prague.wordcamp.org/2016/media.